Zdroj:

Hračkársky gigant Hasbro vyrábajúci hračky Star Wars či princezné od Walta Disneyho vraj vedie akvizičné rozhovory o možnom prevzatí konkurenčnej spoločnosti Mattel, ktorá je producentom už takmer 56-ročnej populárnej bábiky Barbie. Podľa informácií zverejnených agentúrou Bloomberg, hodnota celej transakcie by sa mohla vyšplhať až na úctyhodných 14 biliónov amerických dolárov (USD)

Za celou myšlienkou stojí záujem oboch firiem o väčšiu popularizáciu klasických hračiek u súčasnej mladej generácie, ktorá sa stále častejšie otáča za technologickými zariadeniami ako sú iPady a hrá sa na nich virtuálny hry. Bloomberg zároveň uviedla, že obe firmy vedú rokovania o možnom spojení síl už od konca roka 2015. 

Po dvoch roku poklesu tržieb Mattel začiatkom roku 2016 oznámil, že počas vianočných sviatkov konečne zaznamenal ich nárast. V roku 2014 pritom spoločnosť evidovala až 16-percentný pokles tržieb za predaj populárnej bábiky Barbie. Mattel sa zároveň teší úspechom v súvislosti s predajnosťou a záujmom o známe postavičky z rozprávky Ľadové kráľovstvo.

Mattel už verejnosti predstavil aj svoje ambiciózne plány v súvislosti so spustením novej rady bábiky Barbie v júni roku 2016, ktorá po rokoch štíhlych kriviek prinesie aj jej plnoštíhlu kópiu či bábiky rôznej výšky a farby pleti.

http://www.dailymail.co.uk/money/markets/article-3433946/Barbie-team-Luke-Skywalker-fight-threat-iPads-digital-games.html

 

barbie