Zdroj:

Generálny riaditeľ technologickej spoločnosti Apple sa nechal počuť, že Apple Watch je vraj ešte populárnejším produktom, ako boli v roku 2007 obľúbené iPhony. Na tlačovej konferencii hneď niekoľkokrát zdôraznil vysoký záujem o tento produkt počas sviatočnej nákupnej sezóny. Podľa jeho slov sa ani populárne iPhony tak dobre nepredávali, ako táto relatívne nová technologická vychytávka.

Optimistické slová generálneho riaditeľa sa však týmto ani zďaleka neskončili. Ako ďalej uviedol, na konci roku 2016 očakáva výrazný nárast tržieb pri iPadoch a pochválil sa aj parádnymi výsledkami v súvislosti s produktom Apple TV. Kvartálne výsledky tohto produktu mali byť podľa jeho slov v posledných troch mesiacoch roku 2015 najlepšie za celé obdobie existencie tejto novinky na trhu.

Je však zaujímavé, prečo je Cook až taký optimistický pri prognózach v súvislosti s iPadmi, keď je v súčasnosti zrejmé, že v poslednom období zaznamenali skôr klesajúci trend. Analytici v tejto súvislosti špekulujú, že by za tým mohlo byť nejaké zaujímavé nové technologické riešenie, ktoré by opäť podnietilo záujem užívateľov o nákup týchto mobilných zariadení. Ak je pravda všetko to, čo šéf Applu naznačil, tak to možno považovať za skutočne solídny obchodný výsledok.

http://thenextweb.com/apple/2016/02/05/tim-cook-says-the-apple-watch-is-more-popular-than-the-original-iphone-was/

 

apple