Evan Lorne / Shutterstock.comZdroj:

Meno mladého Slováka Juraja Ivana len nedávno obletelo takmer celý svet. Tento nádejný slovenský vývojár predstavil verejnosti prostredníctvom serveru Product Hunt rozšírenie pre prehliadač Chrome.

Uvedená novinka s názvom „Facebook Friends Feed“ má užívateľom najväčšej sociálnej siete na svete umožniť magické zmiznutie nepodstatného obsahu z ich facebookovej nástenky. V prípade, že si užívatelia už raz pridajú toto rozšírenie do svojho prehliadača Google Chrome, ich Facebook už bude zobrazovať len príspevky od ich priateľov a príspevky nimi sledovaných stránok. Správy s propagačným obsahom sa týmto užívateľom viac nebudú zobrazovať na ich facebookovej nástenke.

Služba zároveň užívateľom sociálnej siete zabezpečí, aby sa im zbytočne nezobrazovali príspevky označené ich priateľmi, ktoré ich vo väčšine prípadov až tak veľmi nezaujímajú. Nástenka sa tak po nejakom čase opäť stane tým, čo od nej užívatelia reálne očakávajú. Problémom tejto novinky však môže byť jej dopad na sledované aktivity samotného Facebooku. Služba totiž zamedzuje produkovaniu zisku spoločnosti prostredníctvom reklamy na sociálnej sieti. Juraj Ivan v súvislosti s publikovanou novinkou uviedol, že celý proces prípravy a realizácie služby mu zabral necelých 24 hodín od prijatia samotnej myšlienky. Ako ďalej dodal, ak bude o službu záujem, veľmi rád ju prinesie aj do Safari.