Zdroj:

JUŽNÁ KÓREA – Svet technológií nás každú chvíľu prekvapuje novými a mnohokrát aj netradičnými objavmi. Jeden z takýchto objavov plánuje už čoskoro priniesť na trh aj juhokórejská technologická spoločnosť Samsung.

Nakoľko sa však jedná o prevratnú novinku, Samsung si chce byť istý, že jej využitie bude mať právne celkom pod kontrolou. V súvislosti s plánovaným spustením uvedenej novinky na trh podal preto na Americký patentový a známkový úrad žiadosť o registráciu príslušného patentu. Technologický gigant nie je zaraďovaný medzi špičky vo svojom obore len tak pre nič za nič, o čom nás opäť presvedčil aj v tomto prípade. Pre svojich priaznivcov tento krát pripravil smart prsteň, ktorý by mal slúžiť ako doplnok na ovládanie rôznych smartfónov, televízie či domácich automatizačných systémov.

Samsung však nie je prvou technologickou firmou, ktorá fušuje do oblasti smart prsteňov. Problematike podobného produktu sa aktívne venujú aj ďalšie spoločnosti zo sveta technológií ako Apple, Microsoft či Google. Čo by však mohlo nahrávať smart prsteňu od juhokórejského výrobcu a urobiť ho tak v určitom zmysle výnimočným, je možnosť pripojenia sa na sociálne siete ako Facebook. Uvedená funkcia by tak následne mohla užívateľom poskytnúť ďalšie nekonečné série možnosti jeho využitia.