Zdroj: Twin Design / Shutterstock.com

Historická investícia spoločnosti Facebook do akvizície s aplikáciou WhatsApp sa stále viac ukazuje ako vynikajúci strategický krok. Americká sociálna sieť totiž len nedávno potvrdila, že v priebehu mesiaca február 2016 WhatsApp evidoval už ako 1 bilión užívateľov.

Uvedený údaj zároveň poukazuje na skutočnosť, že od septembra 2015 sa k aplikácii pripojilo úctyhodných 100 miliónov mesačne aktívnych užívateľov. Facebook kúpil WhatsApp v roku 2014 za rekordných 22 biliónov amerických dolárov (USD). Podľa zverejnených informácií sa počet mesačne aktívnych užívateľov od tejto transakcie viac ako zdvojnásobil.

Najväčšia sociálna sieť na svete v súčasnosti plánuje zamerať svoju pozornosť na generovanie financií z tejto multikomunikačnej platformy. Facebook pritom len nedávno oznámil, že plánuje zrušiť ročný poplatok za používanie tejto služby vo výške približne 0,99 USD. Svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že nie všetci užívatelia majú možnosť zaplatiť za službu, aj napriek tomu, že by tak chceli učiniť, pretože nedisponujú kreditnou či debetnou kartou.

WhatsApp začínal s pôvodnou myšlienkou jednoduchej komunikačnej aplikácie, ktorej cieľom bolo umožniť všetkým užívateľom po celom svete, aby ostali v kontakte s priateľmi, rodinou či známymi na celej planéte a nemuseli pritom platiť žiadne poplatky či skryté náklady.