Zdroj: 123rtf.com

"Rich Dad, Poor Dad" (2000), autor: Robert Kiyosaki
Táto klasika je pre mladých investorov nevyhnutná. Kiyosakiho zastáva názor, že chudobná a stredná trieda pracuje za peniaze, zatiaľ čo bohatá pracuje aby sa učila a peniaze pracovali pre ňu. Zdôrazňuje dôležitosť finančnej gramotnosti, ktorá predstavuje finančnú nezávislosť, a aby sa zabránilo tzv. krysím pretekom.

"The Essays of Warren Buffett: Lessons for Corporate America" (1997), autor: Warren Buffett
Vo svojich článkoch sa Warren Buffett - široko považovaný za najúspešnejšieho investora modernej histórie - vyjadruje svoje názory na rôzne témy, ktoré sú dôležité pre korporátnu Ameriku a akcionárov. Mladí investori môžu získať pohľad na rozhranie medzi vedením spoločnosti a jej akcionármi, ako aj procesy myslenia, ktoré sa podieľajú na zvýšení podnikovej hodnoty podniku.

"Beating the Street" (1994), autor: Peter Lynch
Peter Lynch je jedným z najúspešnejších investorov na akciových trhoch a manažérom hedžových fondov minulého storočia. V polovici 60. rokov začal pracovať ako stážista spoločnosti Fidelity Investments. Takmer o 11 rokov neskôr mal za úlohu riadiť Magellan fond, ktorý v tom čase mal takmer 18 miliónov dolárov aktív. Do roku 1990 sa fond rozrástol na pozoruhodné aktíva vo výške 18 miliárd dolárov s takmer 1 000 akciovými pozíciami. Počas tohto obdobia sa fond správal s priemernou výnosnosťou viac ako 29% ročne.

"The Intelligent Investor" (1949), autor: Benjamin Graham
Táto kniha bola napísaná v roku 1949 a bola ocenená Warrenom Buffettom ako najlepšia kniha o investovaní, aká     kedy bola napísaná. Benjamin Graham je považovaný za "otca hodnotného investovania". Táto paradigma obhajuje nákup zásob, ktoré sa zdajú byť podhodnotené v porovnaní s ich vlastnou hodnotou, čo sa určuje prostredníctvom fundamentálnej analýzy.
    
"Think and Grow Rich" (1937), autor: Napoleon Hill
Spoločnosť "Think and Grow Rich" bola napísaná počas Veľkej hospodárskej krízy a odvtedy predala viac ako 30 miliónov kópií po celom svete. Hill uskutočnil rozsiahly výskum založený na jeho združeniach s bohatými jednotlivcami počas svojho života. Na návrh Andrewa Carnegie Hill vydal z jeho pozorovania a výskumu 13 zásad pre úspech a osobné výsledky. Patria sem túžba, viera, špecializované vedomosti, organizované plánovanie, vytrvalosť a "šiesty zmysel". Hill tiež veril v brainstorming s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorých úsilie môže vytvoriť synergickú energiu.